O fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru.

O fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru.

Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru to polska fundacja działająca na Madagaskarze już od ponad 11 lat. Jej założycielkami są dwie wspaniałe kobiety Kasia Białous i Patrycja Malik, które po swoim wolontariacie na Czerwonej Wyspie nie potrafiły zapomnieć.

Statutowym celem Fundacji Ankizy Gasy jest "organizowanie i niesienie pomocy humanitarnej i rozwojowej, dobroczynnej i charytatywnej, społecznie użytecznej i oświatowej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu”1.

Innymi słowy Fundacja poświęca całe swoje zaangażowanie w niesieniu pomocy najuboższym mieszkańcom Czerwonej Wyspy. Nazwa Ankizy Gasy jest nieprzypadkowa, z języka malgaskiego tłumaczy się jako Dzieci Madagaskaru. Fundacja wspiera przede wszystkim edukację i rozwój malgaskich dzieci oraz młodzieży. Odsyłamy Was do strony fundacji, na której możecie przeczytać wszystkie szczegółowe informacje, a także zachęcamy Was do bezpośredniego wsparcia malgaskich dzieci poprzez „Adopcję na odległość”. Dzięki Wam życie mieszkańców wyspy może się realnie zmienić. 

To właśnie dzięki Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru mieliśmy możliwość zrealizowania naszego wolontariatu na Czerwonej Wyspie. Dzięki Fundacji zrozumieliśmy czym jest Madagaskar, poznaliśmy niesamowitą kulturę oraz nawiązaliśmy piękne przyjaźnie. Jeżeli jest w Tobie pragnienie niesienia pomocy, jesteś świadoma/y czym jest etyczny wolontariat i możesz coś od siebie zaoferować dla innych to sprawdź na stronie fundacji jakie warunki trzeba spełniać, żeby zostać wolontariuszem i nawiąż kontakt. Pamiętaj jednak, że wolontariat to nie wczasy pod gruszą. To świadoma i dobrowolna praca, a jej podstawową zasadą jest nie szkodzić. Dobry wolontariat to etyczny wolontariat. My natomiast zawsze chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami, odczuciami i wrażeniami, także sprawdzajcie nasze posty lub piszcie śmiało na naszych mediach społecznościowych @namana.madagascar.

1. Źródło: https://www.dziecimadagaskaru.pl/statut-fundacji/

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.