Wyprawki szkolne dla osiemnaściorga dzieci!

Wyprawki szkolne dla osiemnaściorga dzieci!

1010,32 zł - taką kwotę przekazaliśmy wspólnie fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru na wsparcie Malgaskich dzieci w edukacji, a dokładnie na wyprawki szkolne na początku roku szkolnego 2023/24.

Dla przypomnienia: 

Na stronie sklepu www.namana.pl wyróżniliśmy kategorię KUPUJESZ-WSPIERASZ. To specjalna kategoria, z której wszystkie przedmioty wspierają
w edukacji malgaskie dzieci - podopiecznych fundacji Ankizy Gasy.

namana-kupujesz-wspierasz-dzieci-madagaskar

Jak działa ta zakładka KUPUJESZ-WSPIERASZ?

Robisz prezent sobie lub komuś bliskiemu kupując oznaczony produkt “Kupując ten produkt wspierasz edukację Dzieci Madagaskaru” i masz super rzecz prosto
z Madagaskaru, a jednocześnie wspierasz malgaskie dziecko w edukacji, ponieważ my przekazujemy całkowity dochód z tego produktu fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru. Ankizy Gasy to fundacja, która od ponad 11 lat zajmuje się m.in. niesieniem pomocy rozwojowej i oświatowej dzieciom
z najuboższych rodzin na Madagaskarze.

kupujesz-wspierasz-namana

Podsumowanie:

Od początku uruchomienia sklepu internetowego NAMANA, czyli od 19.04.2023 r. do dnia 01.09.2023 r. całkowity dochód z produktów z kategorii KUPUJESZ-WPSIERASZ wyniósł 1010,32 zł. I tyle pieniędzy przelaliśmy na konto fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru dnia 10.09.2023.

Pierwszy września to początek nowego roku szkolnego, dlatego Kasia i Patrycja - założycielki fundacji, zaproponowały, aby ta kwota została przeznaczona na wyprawki szkolne dla dzieci z wioskowej szkoły wspieranej przez fundację - Ampananina.

Dlaczego wyprawka szkolna?

Dla przeciętnej malgaskiej rodziny koszt wyprawki szkolnej jest bardzo wysoki. Jest to częsty problem wśród rodzin, aby taką kwotę zgromadzić, szczególnie, że sama edukacja jest już płatna, a kompletna wyprawka jest wymagana wraz
z rozpoczęciem szkoły. Przypomnimy, że oficjalnie minimalne wynagrodzenie na Madagaskarze to ok. 250 zł miesięcznie, choć często i tak wynosi dużo mniej!

Jaki jest koszt i co składa się na wyprawkę szkolną?

Koszt wyprawki szkolnej dla jednego dziecka wynosi ok.12€ = 55,5 zł (wg kursu euro z 10.09.23 r.)

Skład wyprawki szkolnej:

zeszyty, okładki na zeszyty, piórnik, 4 długopisy, ołówek, temperówka, kredki, gumka, klej, cyrkiel, linijka, tabliczka kredowa, gąbka i kreda.

1010,32 zł / 55,5 zł = 18 (wyprawek szkolnych)

Dzięki Waszym zakupom i wsparciu, aż osiemnaścioro dzieci ze szkoły Ampananina otrzymało wyprawki szkolne. To znaczy, że nie tylko wsparliście dzieci w edukacji, ale również pomogliście rodzicom tych dzieci, odciążając ich finansowo. To wielka rzecz!

Zdjęcie Dzieci ze szkoły Ampananina, które wykonały piękną pracę z napisem NAMANA. NAMANA to po malgasku PRZYJACIELE, a podobne wyklejanki robiliśmy z nimi wspólnie w ramach zajęć przygotowawczych do "Dnia Ziemi", które zorganizowaliśmy dzieciom podczas naszego wolontariatu, dlatego patrzymy na to zdjęcie wyjątkowo sentymentalnie. To cudownie widzieć roześmiane twarze dzieci, które mają przed sobą możliwość rozwoju i edukacji!

 

Dziękujemy,

Martyna i Maciej.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.