Wybieraj mądrze, czyli sięgaj po naturalne produkty.

Wybieraj mądrze, czyli sięgaj po naturalne produkty.

Główne motto NAMANA brzmi: przyjaciele ludzi i natury. Przyjaciele ludzi, bo to miłość, przyjaźń i wrażliwość do drugiego człowieka skłoniła nas do wylotu na wolontariat na Madagaskar. Przyjaciele natury, bo od zawsze czuliśmy głęboką więź z naturą. Nasza Planeta nas zachwyca, koi i uszczęśliwia, dlatego czujemy się odpowiedzialni za to, aby jej nie szkodzić i chronić na tyle ile potrafimy.

Nasz sklep powstał m.in. po to, aby oferować piękno naturalnych produktów. Nasze główne surowce to rośliny! Nasze dywany to czysta rafia. Większość torebek, podstawek i ram luster to połączenie rafii i bozaki. Abażury są przede wszystkim bambusowe, a kosze są z satrany, bozaki i forony. Poznaj bliżej surowce, z których niesamowici malgascy rzemieślnicy ręcznie wytworzyli te piękne przedmioty.

Bambus to roślina powszechnie znana. W sklepach często oferowane są produkty bambusowe z tzw. sklejki bambusowej czyli rozdrobnionych części bambusa, sprasowanych i sklejonych w jeden blok. W naszym sklepie bambus występuje w bardziej surowej postaci. W kloszach ADARA i TIAKI został zachowany okrągły kształt tej rośliny, ponieważ zostały one uplecione z malutkich pędów bambusowych. Oprócz wytrzymałości bambusa jego niewątpliwą zaletą jest szybki wzrost. Po kilku latach osiągają już nawet do kilkunastu metrów wysokości.

Rafia, właściwie palma iglasta, naturalnie rośnie na Madagaskarze. Palmy iglaste porastają podmokłe tereny. Liście mogą mieć do 20 m długości i aż 3 m szerokości co winduje je na zwycięskim podium w świecie roślin! To właśnie włókna liści są wykorzystywane w rzemiośle naszych produktów. Są bardzo wytrzymałe i co najważniejsze, naturalne! Malgasze są rzemieślniczymi ekspertami, na rafii znają się jak mało kto i tworzą z niej piękne przedmioty, które możecie znaleźć w naszym sklepie.

Bozaka to tzw. dzika słoma, która służy jako wypełnienie naszych niektórych produktów, np. misy VOANKAZO, która następnie została owinięta rafią. Dzięki temu przedmioty nabierają krągłych kształtów przypominając wyglądem rurki.

W NAMANA znajdziesz przede wszystkim produkty naturalnego pochodzenia, a kilka przedmiotów z zakładki KUPUJESZ - WSPIERASZ (tych z których dochód zostanie przekazany fundacji skupiającej się na edukacji dzieci Madagaskaru) zostało stworzonych z surowców z recyklingu. Właściwie to upcyklingu. Magnesy na lodówkę, z charakterystycznymi malgaskimi symbolami, zostały zrobione z aluminiowych puszek po produktach spożywczych. A wszystko to dzieło rąk! Sprawdź jakie jeszcze rękodzieło z Madagaskaru znajdziesz w NAMANA.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.