wakacje na madagaskarze, rajskie wakacje, wyspy

TOP 5 atrakcji Madagaskaru - wakacje na rajskiej wyspie

Jest połowa lutego, więc to ledwo ponad połowa zimy, a Tobie wydaje się, że ten okres przygnębiającej pogody trwa jakby całą wieczność.. Myślisz więc o kolejnych wakacjach. Przenosisz się na rajską wyspę, pijesz wodę prosto ze świeżo ściętego kokosa, a z plaży podziwiasz jak największe żyjące stworzenia morskie skaczą ponad powierzchnię oceanu. Brzmi to trochę jak surrealistyczny sen? To nie sen ani bajka. To Madagaskar.

Madagaskar wbrew swojej filmowej, a właściwie bajkowej sławie, nie jest jeszcze mocno turystycznym kierunkiem. Dla nas - podróżujących jest to ogromna zaleta, ponieważ nie musimy walczyć o miejsce na plaży, możemy w spokoju podziwiać kaniony, baobaby czy bez trudu i tłumów przechodzić szlaki Parków Narodowych. Jest też mniej cwaniactwa i naciągania ze strony miejscowych, za to mamy większe szanse na rzeczywiste poznanie ich.

Zastanawiasz się co robić na Madagaskarze? Jakie atrakcje może zapewnić Czerwona Wyspa?

Poznaj TOP 5 ATRAKCJI MADAGASKARU, które naszym zdaniem musisz doświadczyć!

Zanim przejdziemy do rozpisania topowych miejsc, sprawdź poniższą mapę Madagaskaru. Mogłoby się wydawać, że to kraj wyspiarski, więc poruszanie się po nim będzie szybkie, łatwe i przyjemne, ale.. nic bardziej mylnego.

mapa madagaskaru, porownanie madagaskaru do polski

Grafika przedstawiająca porównanie wielkości Madagaskaru w stosunku do Polski. Źródło: www.thetruesize.com

Madagaskar to czwarta co do wielkości wyspa na świecie. Jest prawie 2 razy większa niż powierzchnia Polski. Przemieszczanie się między największymi atrakcjami Madagaskaru może pochłonąć znaczną część urlopu, więc taki wyjazd warto dobrze zaplanować. Środki transportu będą również odgrywały ważną, nierzadko decydującą rolę.

Nasze TOP 5:

  1. Aleja Baobabów.

Najsłynniejsze drzewa na świecie i symbol Czerwonej Wyspy - baobaby. Zdecydowanie nie mogło ich zabraknąć na naszej liście “must see”. Aleja Baobabów to niezwykła droga wzdłuż której od setek lat rosną te mistyczne drzewa. Widok jest jeszcze bardziej spektakularny, jeśli przyjedziecie w to miejsce o wschodzie lub zachodzi słońca. Nie spodziewajcie się tłumów turystów - szczególnie rankiem.

aleja baobabow, baobab, atrakcje madagaskaru

    2. Park Narodowy Tsingy de Bemaraha.

Jak już jesteśmy przy baobabach to nie możemy ominąć tego unikatowego na skalę światową Parku Narodowego. Szlak turystyczny, który prowadzi przez Park nie będzie oszczędzał Wam przygód, pięknych widoków i adrenaliny. Zapnijcie uprzęże, bo bywa ekstremalnie. Wejsce do Parku jest możliwe wyłącznie z przewodnikiem, a dojazd do samego Tsingy tylko pojazdem 4x4. Więcej szczegółów opiszemy w kolejnym poście poświęconym wyłącznie temu PN.

park narodowy tsingy de bemaraha, madagaskar, gory, wiszacy most

      3. Park Narodowy Andasibe-Mantadia.

Spacer po lesie deszczowym i obserwacja wolno żyjących lemurów? To idealna przygoda dla miłośników natury. Szczególnie polecamy poranny spacer, gdyż zapewni on wyjątkowe wrażenia akustyczne jakimi są rozmowy lemurów. Uwaga - w lesie deszczowym może padać, więc przygotujcie dobre buty i nieprzemakalną kurtkę. Znów, wejście do Parku Narodowego wyłącznie z przewodnikiem.

     4. Malutkie wysepki Nosy Boraha (Sainte-Marie) oraz Ile-aux Nattes i podziwianie wielorybów.

Rajski klimat i poczucie bezludności zdecydowanie zapewnią Ci Ile-aux Nattes. To mini wysepka zaraz przy Sainte Marie do której bez problemu dotrzecie (samolotem lub łodzią) z głównej wyspy Madagaskaru. Lazurowa woda, kokosowe palmy, a co najlepsze, wieloryby obserwowane już z brzegu. Setki wielorybów! Od połowy czerwca do połowy września do wybrzeży Madagaskaru spływają walenie. Będą one tam szukać wybranków serca, płodzić potomstwo oraz uczyć swoje maluchu wodnych wygłupów, a Wy możecie mieć ten pokaz na wyciągnięcie ręki.

rajska wyspa, palma kokosowa, lazurowe wybrzeze

    5. Poznanie miejscowych.

W podróżach nie ma nic bardziej kształcącego niż poznawanie lokalsów. Przyglądanie się im, rozmowy, przyjaźnie. Jadąc w daleki i bliskie kierunki warto o tym pamiętać ;)

Korzystajcie z uroków Madagaskaru, póki jeszcze nie jest tak popularny i rozsławiony jak np. Zanzibar. Mniejszy tłok turystyczny i więcej życia lokalnego. Zdecydowanie rozważcie tej kraj na najbliższy wakacyjny urlop.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.