Jaki styl wnętrzarski reprezentuje NAMANA?

Jaki styl wnętrzarski reprezentuje NAMANA?

Styl boho, etno czy rustykalny, a może urban jungle? No i jeszcze loftowy! Urządzając mieszkanie zastanawiasz się na co się zdecydować. Te wyżej wymienione to trendujące, cieszące się coraz większą popularnością style wnętrzarskie. I bardzo nas to cieszy, ponieważ są to style, które żyją w zgodzie z naturą. To style, które rezygnują z plastiku i sztucznych dodatków, a stawiają na naturalność.

Urban jungle to po prostu miejska dżungla. Moda na zielone rośliny doniczkowe niczym z lasów tropikalnych wkradła się w nasze betonowe mury wprowadzając w nich powiew świeżości. To nasza namiastka kontaktu z naturą w czasach, gdy otacza nas coraz mniej lasów, parków, drzew. W zatłoczonych miastach jest coraz mniej zielonej przestrzeni, dlatego ratujemy się monsterami, fikusami i figowcami. NAMANA uwielbia wszystko co zielone, swoją drogą palma w naszym logo nie jest przypadkowa, dlatego z myślą o Waszych i naszych zielonkach sprowadziliśmy kilka rodzajów koszy i osłonek na doniczki z naturalnej palmy!

Styl rustykalny kojarzymy z pięknym domkiem na wsi, gdzie pościel suszy się w ogrodzie na sznurkach a w domu unosi się zapach świeżo pieczonego chleba. Najciekawsze rozmowy to te w kuchni podczas codziennych obrządków. To azyl, w którym wszystko wokół jest niewymuszone i naturalne.

Właśnie z myślą o tym domku na wsi, o lekkości życia wśród śpiewu ptaków i świerszczy w wysokiej trawie przychodzimy do Was z NAMANA. Nasze produkty nie są perfekcyjne. Nie wyszły spod maszyny, która przytnie z dokładnością do 1 mm. Każdy produkt jest wyjątkowy i niepowtarzalny, ponieważ każdy został zrobiony ręcznie. Odcień każdego produktu może się delikatnie różnić, ponieważ są wykonane z surowców roślinnych, które naturalnie mogą mieć jaśniejszy lub ciemniejszy odcień. NAMANA trafi w serce każdego, który szanuje pracę rąk ludzkich, docenia piękno rękodzieła. Wszystkie nasze produkty zostały ręcznie zrobione na Madagaskarze, głównie przez kobiety.

Obecnie dużo mówi się również o stylu loftowym. Niegdyś industrialne budynki zostały przearanżowane na przestrzenne lokale użytkowe. Styl, który był kojarzony jedynie z nowojorskimi dzielnicami dotarł do naszych osiedlowych mieszkań. I to też jest super, ponieważ jest to styl, który ogranicza się do prostych form. A tam gdzie prostota tam też odnajdzie się naturalność. Ręcznie robione przedmioty zachowujące prostą formę świetnie wkomponują się loftowe warunki. Na szczególną uwagę zasługuje okrągły dywan OVY wykonany z palmy iglastej w odcieniu jasnego brązu z czarnym kręgiem, który podkreśla jego industrialny styl.

Styl boho we wnętrzach kojarzy się z lekkością, delikatnością i przytulnym ciepełkiem domowego zacisza. To wszystko za sprawą naturalnych i przyjaznym środowisku akcentom, jasnym kolorom, beżowym dodatkom. Niestety ze względu na modę i rozpowszechnienie pięknych zdjęć wnętrzarskich w stylu boho, coraz więcej sklepów gigantów decyduje się na zamienniki naturalnych surowców. I tak naturalny bambus i rattan zostaje zamieniony na tzw. technorattan. Marki przekonują tym samym swoich klientów lepszymi właściwościami tego sztucznego materiału. Ale w czym tak właściwie plastik jest lepszy?

NAMANA powstała z miłości do ludzi i natury. Natura jest dla nas bardzo ważna i pragniemy, żeby era plastiku skończyła się jak najprędzej. Stawiamy na naturalność i autentyczność. Odwiedź nasz Sklep z rękodziełem z Madagaskaru i przekonaj się o pięknie naturalnych elementów, które tak naprawdę odnajdą się w każdym wnętrzu. Więcej o naszych głównych surowcach jak bambus i rafia przeczytasz w kolejnym wpisie.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.