Bambus - charakterystyka, właściwości i zastosowanie.

Bambus - charakterystyka, właściwości i zastosowanie.

Bambus to roślina o drewniejących łodygach należąca do wiechlinowatych, co oznacza, że nie jest drzewem, lecz trawą! Dokładnie. Bambus to trawa, z której można robić meble, a nawet budować domy.

Bambus cechuje się wysoką wytrzymałością w stosunku do wagi, a to wynika z podłużnego ułożenia włókien w korpusie. Co ciekawe, włókna bambusowe często nazywa się naturalnym włóknem szklanym.

Bambus w zależności od gatunku dorasta od kilkunastu centymetrów (gatunki karłowe) do kilkudziesięciu metrów (formy drzewiaste). Czy wiesz, że bambus potrafi w ciągu doby urosnąć nawet o 1m!? Phyllostachys edulis to odmiana bambusa, która wykazuje niezwykle szybki wzrost i może osiągnąć do 28 m wysokości!

 Bambus

Bambus jest łatwy w uprawie, ekologiczny i ekonomiczny przez co znalazł zastosowanie w wielu sektorach gospodarki. Bambus stosuje się w budownictwie, przy budowie domów, konstrukcji budowlanych, dachów i ogrodzeń, a także stosuje się go do tworzenia mebli, blatów i akcesoriów kuchennych. Jest on również składnikiem kosmetyków oraz żywności. Włókna bambusowe stosuje się również w przemyśle włókienniczym, tekstylnym i odzieżowym. Jego dużą zaletą jest niewątpliwie szybki wzrost, co pozwala na pozyskanie surowca w krótkim czasie.

Mimo iż to Chiny są największym światowym producentem włókien bambusowych na świecie, my odnaleźliśmy piękno naturalnej formy bambusa na Madagaskarze. Poznaliśmy rzemieślników, którzy ręcznie tworzą piękne meble z naturalnych, nieobrobionych mechanicznie pędów bambusowych. Meble bambusowe dostępne w naszym sklepie bez wątpienia będą pięknym dopełnieniem w naturalnych wnętrzach, szczególnie w stylu boho, rustykalnym i skandynawskim. Bambusowe krzesło wyglądem przypominającym kwiat będzie pięknie wyglądało przy toaletce w sypialni lub w salonie, w którym będziesz zanużał/a się z książką i kubkiem gorącej kawy. Do kwiatowego kompletu może dołączyć zagłówek, który sprawi, że poczujesz się jak na łące porośniętej polnymi kwiatami. Miłośnicy prostoty znajdą w naszej ofercie również minimalistyczne formy jak proste krzesła oraz ławy, które będą nietypowym boho akcentem we wnętrzu. Sprawdź w naszym sklepie rękodzieło z Madagaskaru i przekonaj się sam/a!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.