Wspólna cegiełka na budowę Centrum Wspierania Edukacji i Mentoringu na Madagaskarze.

Wspólna cegiełka na budowę Centrum Wspierania Edukacji i Mentoringu na Madagaskarze.

Ogromnie dziękujemy za wspieranie Dzieci Madagaskaru! Wasze zakupy mają moc!
Z początkiem nowego roku przekazaliśmy Fundacji Ankizy Gasy kolejną darowiznę, którą zgromadziliśmy ze sprzedaży produktów wspierających, czyli tych z zakładki KUPUJESZ-WSPIERASZ. To już drugi przelew, który przekazaliśmy Fundacji Dzieci Madagaskaru dzięki Waszym zakupom i Waszemu wsparciu. Od września do końca grudnia ubiegłego roku (2023) ze sprzedaży produktów wspierających przekazaliśmy na konto Fundacji Ankizy Gasy 4126,38 zł.

KUPUJESZ-WSPIERASZ
W jaki sposób zostanie zagospodarowana darowizna?

4126,38 zł, które przekazaliśmy fundacji będzie naszą wspólną cegiełką na budowę Youth Centre, czyli Centrum Wspierania Edukacji i Mentoringu. Budowa Youth Centre to obecnie najnowszy i największy cel Fundacji Ankizy Gasy. To miejsce jest budowane przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży z Madagaskaru. Centrum ma na celu wspieranie młodzieży, która stoi przed wyborem dalszej ścieżki rozwoju - mentoringowe wsparcie oraz doradztwo zawodowe. Centrum będzie również miejscem, w którym młodzież będzie mogła się dokształcać i realizować różnego rodzaju kursy, m.in. językowe. To będzie również szansa dla samotnych, niewykształconych młodych Mam by mogły pozyskać zawód dzięki kursom doszkalającym i zawodowym realizowanych w Centrum Wspierania Edukacji i Mentoringu.

Centrum wspierania edukacji i mentoringu Ankizy Gasy
Wizualizacja budynku Youth Centre. Źródło zdjęcia: Fundacja Ankizy Gasy

Na Madagaskarze w większości domów nie ma przestrzeni do nauki dla dzieci. Typowo malgaski dom to jedno wspólne pomieszczenie dla całej często wielodzietnej rodziny. Po lekcjach w szkole dzieci zazwyczaj są zobligowane do pomocy w pracach przydomowych, sprzątaniu lub opiece nad młodszym rodzeństwem. Częsty brak książek, biurka czy nawet światła uniemożliwia im naukę pozalekcyjną w domu. Centrum budowane przez Fundację Ankizy Gasy będzie miejscem, w którym dzieci, młodzież oraz studenci będą mogły korzystać z książek oraz komputerów z dostępem do Internetu. Odnajdą w nim bezpieczną przestrzeń do nauki poza szkołą.

Widok z okna na mieszkanie rodziny na Madagaskarze.
Widok z okna na mieszkanie ubogiej rodziny malgaskiej. Źródło zdjęcia: kolekcja prywatna.

Budowa Centrum Wspierania Edukacji i Mentoringu na Madagaskarze już ruszyła, ale całkowity koszt budowy to ok. 1,5 mln złotych. Jest to ogromna kwota, na którą fundacja Ankizy Gasy wciąż poszukuje dotacji. Cieszymy się, że jako NAMANA, mogliśmy dorzucić wspólną cegiełkę do tego ogromnie ważnego i potrzebnego projektu. Trzymamy kciuki, aby budowa zakończyła się pomyślnie i dzieciaki mogły szybko odnaleźć w Centrum swój azyl do nauki!

Budowa Centrum Wspierania Edukacji i Mentoringu Ankizy Gasy
Rozpoczęcie prac budowlanych Youth Centre. Źródło zdjęcia: Fundacja Ankizy Gasy
Dziękujemy za wspieranie Dzieci Madagaskaru! Dzięki waszym zakupom mogliśmy dorzucić kilka cegieł do budowy Centrum Wsparcia Edukacji i Mentoringu.
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.